تغییر مالکیت ۱۲۵ هزار میلیارد تومان دارایی مالی در معاملات امروز فرابورس

0
27
در معاملات امروز فرابورس ایران چه گذشت؟

بازارهای سهام فرابورس امروز شاهد خریدوفروش بالغ‌بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان انواع برگه سهام بودند.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در معاملات روز جاری، دوشنبه ۶ تیرماه، بیش از ۱۲۵ هزار میلیارد تومان انواع دارایی مالی در بازارهای فرابورس دست‌به‌دست شد که بخش عمده معاملات امروز به روال دوشنبه‌های هر هفته متعلق به عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.

به‌این‌ترتیب امروز ۴.۷ میلیارد برگه انواع دارایی مالی به ارزش ۱۲۵ هزار میلیارد تومان در ۲۲۷ هزار نوبت معاملاتی دست‌به‌دست شد.

بررسی ابزارها به تفکیک نشان می‌دهد از معاملات امروز ۱۲۲ هزار میلیارد تومان آن متعلق به جابه‌جایی ۱.۳ میلیارد برگه در جریان عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.

اما در بازار سهام بیش از ۳ میلیارد سهم به ارزش یک هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان خریدوفروش شد. همچنین ۹.۵ میلیون ورقه به ارزش ۷۸۰ میلیارد تومان هم معاملات اوراق مالی اسلامی بود.

طی معاملات روز جاری نمادهای زاگرس، شگویا، دی و غصینو با بیشترین اثر مثبت بر آیفکس فرابورس رشد ۲.۸ واحدی این متغیر را رقم زدند، این در حالی بود که نمادهای کگهر، صبا و ومهان با بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس مانع رشد بیشتر شدند.
در پایان نیز شاخص کل در عدد ۲۰ هزار و ۳۵۰ واحد قرار گرفت.

امروز صدرنشینی بازار با نمادهای حگهر، زبینا، زقیام، تلیسه، زگلدشت، کلر و دکپسول بود. در سوی دیگر نیز نمادهای غگلستا، ثغرب، ثالوند، سبزوا، فتوسا، حخزر و وگستر بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

همچنین امروز دی، ددانا، قچار، کرمان، آریا، تلیسه و فزر پر تراکنش‌ترین نمادهای بازار بودند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید