‌آیا حباب دوم در راه است؟

0
114
‌آیا حباب دوم در راه است؟

استیبل کوین ناپایدار Terra به طور ناگهانی ۸۰۰ درصد در یک هفته صعود کرد.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از cointelegraph، آزمایش ۴۰ میلیارد دلاری Terra برای ایجاد پروژه «استیبل کوین الگوریتمی» پس از فروپاشی آن در ماه May که به شکست منجر شده بود. با این وجود، استیبل کوین بومی TerraClassicUSD (USTC) که قبلاً TerraUSD (UST) نامیده می شد، در هفته گذشته رونق داشته است.

برای یادآوری، UST در ماه می پس از برداشت انبوه از Anchor Protocol، یک پلتفرم وام دهی و استقراضی که تا ۲۰ درصد بازدهی را به مشتریان سپرده های UST ارائه می داد، ارزش دلاری خود را از دست داد.

از ۱۵ ژوئن، این توکن تقریباً بی ارزش بود و در صرافی کریکن با قیمت ۰.۰۰۵ دلار معامله می شد.

اما USTC پس از آن شروع به بهبود کرد، به طوری که ارزش هر توکن آن در ۲۹ ژوئن تقریباً به ۰.۱۰ دلار رسید.

طبق داده های CoinMarketCap، همزمان، سرمایه آن از ۶۵ میلیون دلار به ۷۶۷ میلیون دلار در همان دوره افزایش یافت.

این در حالی است که USTC پس از راه اندازی یک بلاکچین جدید با دارایی بومی جدید LUNA 2.0، پس از یک «هارد فورک» در ماه می، USTC به عنوان یک توکن ایجاد کرد.

جالب اینجاست که نسخه قدیمیتر LUNA 2.0 به نام LUNA که اکنون با نام Terra Classic (LUNC) کار میکند، همچنین شاهد افزایش ارزش گذاری بازار خود مانند USTC بوده است که از حدود ۱۶۰ میلیون دلار به ۷۶۷ میلیون دلار در ژوئن رسیده است.

LUNA2 Terra با وجود خطرات فروش مداوم، طی ۹ روز ۷۰ درصد افزایش یافت.

چشم انداز USTC یکسان به نظر می رسد، که در انجام وظیفه اصلی خود، یعنی ارائه نسخه دیجیتال و پایدار دلار آمریکا به مشتریان، شکست خورده است.

به گفته InvestmentU، یک گروه تحلیل مالی در یادداشت ۲۸ ژوئن هشدار داد و گفت: LUNC می تواند به شدت کاهش یابد زیرا «فناوری پشت آن مرده است.»

 

ترجمه، گردآوری و تنظیم: شایان حسین پور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید