زنجیره BNB کدهای بیکن چین خود را به صورت متن باز در اختیار همگان قرار می‌دهد

0
24
زنجیره BNB کدهای بیکن چین خود را به صورت متن باز در اختیار همگان قرار می‌دهد

صفحه رسمی زنجیره BNB دیروز در توییتی اعلام کرد که قصد دارد بیکن چین (Beacon Chain) خود را به صورت متن باز (Open Source) در دسترس همگان قرار دهد. بدین ترتیب بسیاری از توسعه‌دهندگان صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانند آن را سفارشی‌سازی کنند و در طراحی دفتر سفارشات خود از آن بهره ببرند.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از یو تودی، بیکن چین BNB یک از ارکان مهم زنجیره BNB محسوب می‌شود. این زنجیره دیروز به صورت رسمی اعلام کرد که کدهای بیکن چین خود را به صورت متن باز در اختیار همگان قرار خواهد داد.

توییت زنجیره BNB در مورد متن باز کردن کدهای بیکن چین

به موجب این اطلاعیه صرافی‌های غیرمتمرکز از این پس قادر خواهند بود تا بیکن چین BNB را سفارشی‌سازی کنند و از آن استفاده کنند. این کار موجب می‌شود تا با صرف زمان و هزینه اندک برای توسعه‌دهندگان، در دفتر سفارشات صرافی‌های غیرمتمرکز تراکنش‌ها با سرعت بالا انجام شوند.

علاوه بر این صرافی‌هایی که از چند بلاکچین پشتیبانی می‌کنند می‌توانند از الگوریتم اجماع تندرمینت (Tendermint) برای برنامه‌های خود استفاده کنند.

به نظر می‌رسد زنجیره BNB قصد دارد که تا حد ممکن اکوسیستم خود را غیرمتمرکز کند.

در این راه قرار است تا پایان ۳ ماهه سوم ۲۰۲۲ تعداد ولیدیتورهای این شبکه از ۲۱ به ۴۱ افزایش پیدا کند.

همچنین اولین زنجیره جانبی (Sidechain) شبکه BNB قرار است در همین مدت با نام BNB Chain Application Sidechain یا به اختصار BAS عرضه شود.

قدم بعدی در این راه ارائه نسل بعدی سایدچین BAS است که از فناوری دانش صفر (ZK) بهره می‌برد و zkBAS نام دارد.

این سایدچین می‌تواند تا ۱۰,۰۰۰ تراکنش بر ثانیه را در خود جای دهد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید