احیای هنر صنعت «ویترا» گامی به سوی تولید صادرات محور

0
97
تلاش در جهت احیای هنر قدیمی و از یاد رفته ویترای

مجری پروژه های لوکس ویترای ساختمانی گفت: در تلاش هستم این هنر قدیمی از یاد رفته را به صنعت ساختمان در معماری ایران برگردانده و احیا کنم.

به گزارش عصر رمزارز، فروغ حمیدی در گفتگویی اختصاصی با اشاره به پیشینه این هنر ادامه داد: طی یک تحقیق و بررسی تجربی متوجه شدم هنر نقاشی بر روی شیشه از دهه های ۱۳۵۰ تا اواسط ۱۳۶۰ در معماری ایران دیگر به فراموشی سپرده شد و متآسفانه در فضاهای داخلی معماری ایرانی سایه های رنگی و شیشه های رنگی کمتر مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: در صورتی که بازتاب سایه های رنگی بر روی کف ساختمان ها و دیوارها از نظر جذابیت بصری بسیار میتواند مورد بررسی مجدد طراح ها و معمارهای ایرانی قرار بگیرد.

حمیدی گفت: با توجه به اینکه نور و رنگ کنار هم باعث کیفیت محیطی در فضای معماری میشود و از نظر روانشناسی تآثیرات بسیار مثبت و سازنده ایی در روح و روان مخاطب میگذارد، تصمیم به بازگرداندن این هنر زیبا به صنعت ساختمان کردم.

وی ادامه داد: به نظر من رنگ های ویترای از نظر شخصیتی بسیار دیکتاتور هستند و زمان بندی اجرا و طول انجام آن با توجه به شرایط محیطی کاملا به دست دستورات رنگ های ویترای است.

تلاش در جهت احیای هنر قدیمی و از یاد رفته ویترای

این مجری پروژه های لوکس ویترای ساختمانی گفت: مراحل اجرای پروژه های ساختمانی نقاشی بر روی شیشه که اسم آن را ویترای ساختمانی گذاشتم، بسیار بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: لازم به ذکر است همان طور که برای اجرای نقاشی بر روی دیوار گچی نیاز به زیرسازی حرفه ایی داریم که اجرای پتینه های ساختمانی با دوام و با کیفیت از طرف مجری اجرا شوند، در اجراهای نقاشی بر روی شیشه، قبل از اجرای طرح باید زیرسازی هایی بر روی سطح شیشه انجام بدهیم و بعد مراحل طرح اندازی و مراحل دورگیری و مراحل رنگ آمیزی را انجام دهیم.

حمیدی ادامه داد: هر کدام از موارد بالا مجدد تقسیم بندی می شوند به چند مرحله اجرایی که دورگیری شامل ۴ مرحله و رنگ آمیزی با توجه به نوع تکنیک اجرایی به مراحل مختلفی تقسیم بندی می شود.

وی با اشاره به نوع شیشه هایی که در هنر نقاشی بر روی شیشه مورد استفاده قرار می گیرد گفت: ترجیح ما حتمآ شیشه سکوریت است و در پروژه های ساختمانی ضخامت شیشه که چند میل باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

حمیدی در پایان خاطرنشان کرد: مراحل اجرایی و سری کاری پروژه های نقاشی بر روی شیشه در ابعاد اسلب هم باید از مدیریت اجرایی بسیاری دقیق و تجربی برخوردار باشد که در مجموعه ساختمانی ویترای ساختمانی ما قابل انجام است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید