رابرت کوهن رئیس سابق SEC می گوید ریپل نمی تواند در دادگاه برنده شود

0
60
رابرت کوهن رئیس سابق SEC می گوید ریپل نمی تواند در دادگاه برنده شود

رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار فکر می‌کند شانسی برای ریپل وجود ندارد که بتواند در دادگاه آینده SEC پیروز شود.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از Cryptobasic، رابرت کوهن، رئیس سابق بخش اجرای SEC، اخیراً گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار هر کاری را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که در این دادگاه پیروز خواهد شد.

کوهن گفت: کمیسیون بورس و اوراق بهادار قوانین فدرال اوراق بهادار را بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که یک حکم مساعد دریافت می کند.

شکایت SEC به عنوان یکی از بزرگترین پرونده ها در صنعت ارزهای دیجیتال توصیف شده است. انتظار می رود که نتیجه این دادگاه به یک عامل تعیین کننده در وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تبدیل شود.

همانطور که گزارش شده است، پیروزی ریپل باعث می شود که SEC مقررات شفاف تری برای صنعت کریپتو ایجاد کند.

با این حال، اگر شرکت ریپل در این دادگاه ببازد، به این معنی است که بیش از ۲۰۰۰۰ ارز دیجیتال به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند و با همان رفتار ریپل مواجه خواهند شد.

قابل درک است که علاقه زیادی به مشخص شدن نتیجه دادگاه وجود دارد و کوهن معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار مایل است سابقه پاک خود را حفظ کند.
آنالیسا تورس (Analisa Torres)، قاضی دادگاه حقوقی ایالات متحده آمریکا در بخش جنوبی نیویورک، درخواست دوگانه برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیر عامل ریپل و کریس لارسن (Chris Larsen) هم‌بنیان‌گذار ریپل را رد کرد.

این درخواست از دادگاه تقاضا می‌کرد شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) را علیه آن‌ها رد کند.

سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۰ علیه شرکت ریپل و مدیران ارشدش یعنی گارلینگ‌هاوس و کریستین لارسن برای فروش اوراق بهادار ثبت نشده در قالب توکن XRP شکایت کرد، این دو درخواست همزمان و در ماه آوریل ۲۰۲۱ ثبت شده بودند.

در روال این پرونده سازمان SEC مدعی است که گارلینگ‌هاوس و لارسن با بی‌مسئولیتی خود حقایقی را نادیده گرفته‌اند که منجر به فروش ثبت‌نشده اوراق این شرکت شده است. به همین دلیل سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا مستقیما از خود این دو شخص شکایت کرده بود.

دادگاه نیویورک در ادامه همچنین درخواست SEC را برای رد دفاع ابلاغ منصفانه ریپل قبول نکرد. بر اساس این دفاع، ریپل در دادگاه یا همه چیز را برنده می‌شود یا می‌بازد.

برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل ریپل، در روز پنجشنبه ۱۴ آوریل ۲۰۲۲ (۲۵ فروردین ۱۴۰۱) به شرکت کنندگان رویداد هفته بلاک چین پاریس (Paris Blockchain Week) گفت که پرونده در جریان با سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) بهتر از آنچه تصور می‌کرد، پیش می‌رود.

گارلینگ‌هاوس بسیار خوشبین است که پرونده دادگاه ریپل برای این شرکت خدمات پرداخت جهانی مبتنی بر بلاک چین سرانجامی خوش خواهد داشت.

رویداد قبلی نشان می‌دهد که SEC شکست را نمی‌پذیرد

رئیس سابق SEC به یک پرونده که در گذشته توسط آژانس علیه شرکت ارزهای دیجیتال Blockvest LLC بود اشاره کرد، در این پرونده اولین باری بود که SEC شکست خود را در برابر یک شرکت ارزهای دیجیتال تجربه کرد، زیرا دادگاه درخواست آژانس برای صدور حکم اولیه علیه Blockvest را در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ رد کرد.

با این حال، پیروزی Blockvest کوتاه شد زیرا SEC در ماه بعد درخواستی را برای بررسی مجدد حکم دادگاه ارسال کرد. کمتر از سه ماه بعد، دادگاه درخواست SEC را برای بررسی مجدد پذیرفت.

این بار دادگاه مجبور شد به اسناد و شواهد جدیدی که در ابتدا آنها را نادیده گرفته بود تکیه کند و SEC روند پیروزی خود را در برابر شرکت های رمزنگاری حفظ کرد.

طبق تحقیقاتی که گروه تحلیل گران عصر رمزارز بر روی پروژه ریپل و دادگاهی که پیش روی این شرکت است انجام شده، بسیاری از فعالان حوزه کریپتوکارنسی چشم به اقدامات دادگاه ریپل دوخته‌اند، چرا که نتیجه نهایی این دادگاه می‌تواند آینده شکایات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه شرکت‌های ارز دیجیتال، مبنی بر فروش غیر مجاز اوراق بهادار، را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین نتیجه این دادگاه بر سرمایه گذارانی که از مدت‌ها پیش مشغول خرید ریپل بوده و کیف پول‌های خود را از این رمز ارز انباشته کرده‌اند، تاثیر گذار خواهد بود.

گردآورنده: شایان حسین پور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید