پرونده متهمان کلاهبرداری رمزارز «دریک» به دادگاه انقلاب ارسال شد

0
31
پرونده متهمان کلاهبرداری رمزارز «دریک» به دادگاه انقلاب ارسال شد

سخنگوی قوه قضاییه در یک نشست خبری عنوان داشت پرونده متهمان رمزارز جعلی «دریک» به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از ایسنا، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده رمزارز دریک اعلام کرد کیفرخواست متهم ردیف اول رمز ارز «دریک» به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، بدون قصد مقابله با نظام از طریق کلاهبرداری و متهم ردیف دوم به اتهام معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور و قرار جلب به دادرسی صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شد.

وی همچنین توضیح داد: پرونده رمز ارز دریک ۱۵۴۹ نفر مالباخته دارد و مبلغ ۱۱۵۷ میلیارد ریال از متهمان توقیف شده و غیر از این وجه نقد، اموال غیرمنقول دیگری نیز از آنها توقیف شده است.

متهمان به منظور اغوای اشخاص به سرمایه‌گذاری و خرید این رمزارز، از طریق کانال تلگرامی خود به نام «بورس پول» و «فیوچرز نفت خام» به تبلیغات گسترده اقدام کردند و هر دو متهم در خرید و فروش و افزایش قیمت هر واحد از ۴ میلیون تومان به ۴۲ میلیون تومان، نقش داشته‌اند.

آذر ماه ۱۴۰۰ پلیس امنیت اقتصادی ناجا در اطلاعیه ای از شناسایی و انهدام شبکه سازمان یافته‌ای که با فروش رمز ارز غیرقانونی «دریک» اقدام به اخلال در نظام اقتصادی و ارزی کشور کرده بودند خبر داد. بهمن ماه همان سال اعلام شد که مال باختگان برای پیگیری شکایات خود به دادسرای ۳۲ مراجعه کنند.

پلیس امنیت اقتصادی ناجا در اطلاعیه ای از شناسایی و انهدام یک شبکه سازمان یافته اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق فروش رمز ارزهای دیجیتال خبر داد.

کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی ناجا با رصد و پایش اطلاعاتی فضای مجازی یک شبکه سازمان یافته که با فروش رمز ارز غیرقانونی «دریک» اقدام به اخلال در نظام اقتصادی و ارزی کشور کرده بودند را شناسایی و اعضای اصلی آن را دستگیر و این شبکه را متلاشی کردند.

این کارآگاهان با انجام این مأموریت مهم که با هماهنگی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی صورت گرفت ضمن دستگیری اعضای اصلی شبکه، بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وجوه دریافتی از مردم را در حساب های متهمان کشف و برای جلوگیری از خروج وجوه مذکور به خارج از کشور حساب های آنها را مسدود کردند.

گفتنی است وجوه توقیف شده مربوط به تعداد یک هزار و ۷۱۵ نفر بوده که اقدام به خرید رمز ارز مذکور نموده بودند.

پلیس امنیت اقتصادی ناجا از مردم خواست: با توجه به غیر قانونی بودن خرید و فروش رمز ارز ها جهت جلوگیری از تاراج سرمایه های خود به این معاملات ورود نکرده و در صورت مشاهده مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید