سامانه پل در درگاه هما بانک توسعه صادرات ایران عملیاتی شد

0
38
سامانه پل در درگاه هما بانک توسعه صادرات ایران عملیاتی شد

سامانه پرداخت لحظه ای (پل)، در درگاه هما بانک توسعه صادرات ایران در نسخه های موبایلی و نسخه وب عملیاتی شد.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از مدیریت امور فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سامانه پل (سامانه پرداخت لحظه ای)، سرویسی بین بانکی، هماهنگ و استاندارد در سطح کشور با نظارت بانک مرکزی، تسویه پرداخت های لحظه ای با حجم بالا را در هر ساعتی از شبانه روز فراهم می سازد.

براساس این گزارش، هدف اصلی سامانه پل، تراکنش پرداخت با مبالغ خرد، مبتنی بر حساب بوده و برپایه نیازهای بازار و انتظارات کاربران، ابزار انتقال اعتبار الکترونیکی داخلی جدیدی را معرفی می کند که ظرف چند ثانیه قابل اجراست.

در گام اول، سامانه پل در هما (نسخه موبایلی و وبی)، برای مشتریان عملیاتی شده و در مراحل بعد در نسخه تحویلداری شعبه و BiB نیز عملیاتی خواهد شد.

برخی ویژگی های سامانه پل شامل کارکرد شبانه روزی، احتساب هر روز تقویمی به عنوان روز کاری، تعویض تاریخ روز کاری بصورت لحظه ای و در نیمه شب، واریز فوری یا نزدیک به فوری به حساب ذینفع، پردازش هر تراکنش ظرف چند ثانیه، پردازش و تبادل بی­درنگ اطلاعات، یک تراکنش به ازای هر پرداخت و یک گزارش برای هر دستور پرداخت و تسویه خالص چند جانبه از طریق ساتنا خواهد بود.

در سامانه پل از بهترین استانداردها و شیوه های تراکنش مستقیم استفاده می شود تا تراکنش بدون مداخله دستی در عملیات مستمر (۲۴ ساعت شبانه روز، هر روز حتی در آخر هفته و تعطیلات) انجام شود.

این سامانه از الزامات استانداردهای بالای امنیتی، ریسک پایین و بازده هزینه پیروی می کند و در آینده بخش زیادی از پرداخت های خرد به آن منتقل شده و جایگزین سرویس کارت به کارت می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید