نشست مشترک مسئولین قضایی اصفهان و مرکز داوری اتاق تعاون استان

0
31
نشست مشترک مسئولین قضایی اصفهان و مرکز داوری اتاق تعاون استان

نشست مشترک مسئولین قضایی اصفهان با مرکز داوری اتاق تعاون استان اصفهان با حضور مسئولان بمنظور افزایش هماهنگی و بهره مندی از نظرات مسئولین و قضات دادگستری، برگزار شد.

به گزارش عصر رمزارز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، محمد حسن تبریزیان عضو هیات رئیسه و دبیر اتاق تعاون در این نشست، اظهار داشت: اختلاف نظر در همه بخش ها وجود دارد و ممکن است دو یا چند نفر که در یک کار مشارکت کرده اند دچار اختلاف شوند که مراکز داوری می توانند به صورت مسالمت آمیز این اختلافات را حل نمایند.

تبریزیان افزود: براساس بخشنامه شماره ۱۰۰/۱۳۰۳۹/۹۰۰ مورخه ۱۰/۳/۱۳۸۹ ریاست محترم قوه قضائیه و بموجب ماده ۴۵۵ قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب و به استناد بند ۱۴ ماده ۵۷ قانون اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی، داوری در امور حرفه ای بین اشخاص حقوقی بخش تعاونی با یکدیگر و یا با سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز بین هر شخص حقوقی تعاونی با اعضایش از طریق مرکز داوری اتاق تعاون انجام می گیرد.

مسئول مرکز داوری اتاق تعاون افزود: این مرکز دارای یک شعبه مرکزی و دو شعبه تخصصی مسکن با همکاری تعداد ۳۸ نفر از داوران شامل قضات بازنشسته، وکلا و دارندگان مدارک حقوق و فنی تخصصی انجام وظیفه می نماید که داوران براساس قانون تعاون و آخرین آئین نامه داوری مصوب ۲۴/۹/۱۴۰۰ مجمع نمایندگان اتاق تعاون ایران اقدام به صدور رای می نمایند و طی سال ۱۴۰۰ تعداد ۷۱۷ مورد شکایت در شعبه مرکزی و شعب تخصصی مرکز داوری اتاق مورد رسیدگی قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، از عملکرد مرکز داوری اتاق تعاون قدردانی کرد و بیان داشت: اتاق تعاون بعنوان بازوی توانمند و همیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و فعالیت مرکز داوری اتاق تعاون موجب رسیدگی سریع و تخصصی شکایات بخش تعاون استان گردیده است.

در ادامه جلسه، قضات و مسئولین قضایی استان نظرات و پیشنهادات خود را در راستای ارتقای عملکرد مرکز داوری و تعامل هر چه بهتر این مرکز با دادگستری استان و صدور آرای شفاف و بدون نقص بیان کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید