قدیمی ترین معمای موضوع انشاء تاریخ بشر حل شد…

0
582
دکتر زهره مستوفی فر

قدیمی ترین معمای موضوع انشاء تاریخ بشر «علم بهتر است یا ثروت؟!» حل شد.

به گزارش عصر رمزارز، پایدار ترین پدیده در جهان تغییر است و انسان تنها موجود زنده است که بدون آموختن قادر به انجام کاری نیست اما دور ریختن آموخته های قدیمی به بیان بی پروای (تافلر) نیز پذیرفتنی نیست،

فرانسیس بیکن (Francis Bacon) عقیده دارد، یک دسته از دانشمندان مانند مورچگان فقط اطلاعات جمع آوری می کنند، گروه دیگر مانند عنکبوتان با اطلاعات توری اطراف خود می تنند و در آن محبوس می شوند، اما گروه سوم مانند زنبوران عسل از پالایش اطلاعات خود عسل تولید می کنند.

پس با اتکا به بخش های بالنده تجربه، باید برای تکمیل اطلاعات، بیاموزیم که یاد بگیریم.

حال بزرگترین و مفید ترین شگفتی قرن اخیر که بر بستر بلاکچین ظهور یافت و دنیا را متحول، زندگی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را متناسب با جهش ها، نوین می سازد NFT یا به زبان خودمانی توکن غیر قابل معاوضه (Non fungible token) می باشد.

توکن غیر قابل معاوضه همچون یک بمب ساعتی نوین تکنولوژی در جهان، انفجار بی مثالی را رقم خواهد زد، بطوری که عدم اشراف کافی به این علم، چه بسا ضربه های مهلک به بدنه ی شرکت ها و نهادهای اقتصادی و تجاری خواهد زد.

ظهورNFT، مفهومی خاص و تحسین برانگیز بوده که حتی ویتالیک بوترین نابغه ی دنیای کریپتوکارنسی و مغز متفکر سیستم توسعه اتریوم هم نتوانسته بود آن را پیش بینی کند.

ویتالیک اعتراف کرد ظهور Defi برایش عجیب نبود اما نتوانسته بود NFT را متصور شود. گستره استفاده از NFT فراتر از دنیای ارزهای رمزنگاری شده خواهد رفت.

به گفته دکتر زهره مستوفی فر، شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل، پیشنهاد دهنده مگا پروژه عظیم NFT در ایران مدعیست که کاربرد این توکن غیر مثلی را که بخش جدانشدنی از مفهوم بلاکچین و متاورس است و روز به روز در کاربردهای متفاوت اعم از آثار هنری، تالیفات مختلف تا قراردادهای هوشمند اثر گذار خواهد بود.

قائم مقام شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل در این خصوص بیان کرد: ایجاد NFT و سرمایه گذاری ها در آن، با وجود نگرانی های زیست محیطی در مورد میزان انرژی که رمزارزها در بخش تولید استفاده می کنند و نگرانی ها درمورد حجم عظیم کلاهبرداری ها و دزدی ها در بخش حقوق مالکیت معنوی، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تجارت بسیار بزرگ جهانی است.

تجارتی که با علم روز جهانی ما را همگام و حتی هم قطار بزرگترین ثروتمندان جهان می سازد فارغ از هر مرز و بوم و محدودیت و تحریم اما این مهم قطعا نیازمند تحصیل و آموزش حرفه ای خواهد بود.

آری جای بسی شگفتی است که انشای «علم بهتر است یا ثروت ؟» پاسخ داده شد و آن یک کلمه NFT پاسخ این موضوع انشاست.

درست همین علم NFT تو را به سمت ثروت غیر قابل تصور می رساند و این قطعی ترین، ثابت شده ترین و علمی ترین مسیر ثروت و ماهی گیری از اقیانوس آبی جهان است. سهمتان را با یادگیری صحیح این دانش چندین برابر کنید.

در اهداف شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل چنین نقل شده است: ما خواهیم توانست دنیای واقعیمان و آثار و ابنیه تاریخی که نشان از هویت ایرانیمان دارد را به زبان دنیای دیجیتال بنویسیم.

در واقع قادر خواهیم شد دنیای نوین شگفت انگیزی را از زمین کنونی خودمان ساخته و پرداخته کرده و زندگی را به نحو دلخواه جزء به جزء در کره ای دیگر بنام متاورس متولد کنیم.

دارایی های منحصر به فرد و دارای فرهنگ غنی چند هزار ساله مان را با NFT ثبت مالیکت معنوی نمائیم تا هیچ دولتی و دولتمردی یا هکری تهدید برایش محسوب نشود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید